Silent Key. Znani krótkofalowcy

Silent Key. Znani krótkofalowcy (20)

10 października odeszła od nas Wiesława Janeczek SP5BZX. Wiesia była operatorem stacji SP5PMT w Muzeum Techniki. Z domu pracowała rzadko, bo poświęcała swój wolny czas dla potrzeb naszego środowiska. Zapamiętajmy ją jako redaktora „Krótkofalowca Polskiego” (edycja 1992 - 1995). Była w nim tłumaczem tekstów, wykonywała skład każdego numeru, przygotowywała szatę graficzną, odpowiadała na korespondencję od czytelników, tworzyła bazy adresowe prenumeratorów… Nie było by naszego czasopisma bez pracy Wiesi. Pamiętajmy o tym. Żegnamy Wiesię - dobrego człowieka, życzliwego wszystkim. Zamyka się bezpowrotnie ważny rozdział w polskim krótkofalarstwie. Spoczywaj w spokoju! Zostaniesz w naszej wdzięcznej pamięci. Łączymy się też w tych trudnych chwilach z Andrzejem SP5AHT - mężem Wiesi. Tomasz SP5CCC Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę, 12 października br. w Kościele Garnizonowym pw. Św Józefa oblubieńca NMP w Legionowie, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 5. Początek uroczystości o godzinie 10:30.
Kostas SV1DPI pisze: Mój bardzo bliski przyjaciel, Monk Apollo SV2ASP/A, zmarł o godzinie 20:45 UTC w dniu 05.05.2019 r. Jego pogrzeb odbył się na Mount Athos o 9 UTC dnia 6 maja 2019 r. W ciągu ostatnich 3 lat walczył z rakiem mózgu. Miał 64 lata. Urodził się niedaleko Preveza w zachodniej Grecji. Był częścią dużej rodziny z wieloma braćmi i siostrami. Po studiach poszedł drogą całkowitego oddania się Chrystusowi i został mnichem w 1973 r. W klasztorze Myrtia w pobliżu Agrinio w zachodniej Grecji. Potem nadal był mnichem w klasztorze Proussos i ostatecznie w 1980 r. przeprowadził się do klasztoru Docheiariou na Mount Athos. Wiosną 1986 roku jego klasztor pozostawał bez telefonu przez ponad pięć miesięcy, coś niezwykłego na Mount Athos. Jeden z mnichów został ranny w oko, ale dopiero po 2 dniach dostał się do szpitala z powodu braku łączności. Kiedy pan Georgiadis (SV2RE), profesor okulisty, usłyszał tę…
Janusz Swoboda DF1IAQ zmarł w sobotę 9 marca 2019 (w środę był jeszcze u mnie na kawie!) Licencję SP9HMF dostał w 1973 roku (wraz ze mną) w klubie SP9KRT (miał najwięcej qso pod znakiem klubowym!). W 1989 r, wyjechał z rodziną do Niemiec, gdzie w 2003 r. rozpoczął pracę jako DF1IAQ. Był bardzo aktywny na pasmach i różnego rodzaju zawodach, między innymi w SP DX Contest gdzie zajmował czołowe lokaty wśród stacji DL. W swoim logu miał ponad 200 tysięcy QSO z 335 krajami DXCC. W listopadzie 2018 r. z żoną DK8YL przeprowadził się do Polski do Krostoszowic niedaleko Mszany. Zamierzał wystąpić o polską licencję i rozpocząć budowę systemu antenowego. Niestety nagła śmierć przerwała jego plany pracy na pasmach pod znakiem SP. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 16 marca o godz. 8.45 z kościoła św Trójcy w Piekarach Śl. - dzielnica Szarlej. 73! Józek SP9FKQ
W dniu 12 lutego 2019r. po czteroletniej walce z rakiem odszedł do krainy wiecznych DX-ów jeden z bardzo znanych krótkofalowców i QSL managerów Buzz NI5DX. Jego obowiązki QSL managera przejął Dan N4GNR. Buzz swoją pierwszą licencję otrzymał w 1978 roku. DXami interesował się od 1986 roku. Miał potwierdzone wszystkie kraje z listy DXCC. Pracował m.in pod znakami J87CQ, V31BR, H75A (NA-209), V47LDX i NI5DX/p z IOTA. Na stronie https://palmsfuneralhome.com/book-of-memories/3731618/Loeschman-William/service-details.php jest wspomnienie o Buzzie. Niech odpoczywa w pokoju.
Niestety musimy przekazać smutną wiadomość o tragicznej śmierci Paul'a W0AIH. Jego stacja, zlokalizowana w stanie Wisconsin, była zawsze doskonale słyszalna i zawsze bardzo aktwyna w zawodach. Paul wykonywał prace konserwacyjne jednej ze swoich anten na kratownicy i niestety spadł, ponosząc śmierć na miejscu. To ogromna strata - dla rodziny, przyjaciół i dla środowiska contestowego. Wyrazy współczucia dla Najbliższych... Niech odpoczywa w pokoju.
W przykrością informujemy o tym, że do krainy wiecznych DXów w ostatnim czasie odeszli nasi Przyjaciele: Witold Marchewka SP6WM oraz Marek Bobowski SP8CUW. Nie byli członkami SP DX Clubu, ale obydwaj byli nam wszystkim doskonale znani i cieszyli się ogromnym szacunkiem. Witold SP6WM był doskonałym telegrafistą, przez wiele lat pracował jako VU2/SP6WM. Marek SP8CUW był znanym i cenionym konstruktorem, współtwórcą jednej z najsilniejszych stacji contestowych w SP. Niech odpoczywają w pokoju... Wyrazy współczucia dla Rodzin i Przyjaciół zmarłych krótkofalowców.
Z przykrością powtarzamy informację, opublikowana na portalu Polskiego Związku Krótkofalowców. 9 czerwca 2016 roku odszedł do krainy wiecznych dx-ów Włodzimierz Witaszewski SP5AWY lat 76.
14 kwietnia niespodziewanie odszedł od nas na zawsze Mirosław RozbickiSP5IXI Mirek był przykładem wielkiego pasjonata krótkofalarstwa i wzorem HAM Spiritu. Ta pasja sprawiła, że jeszcze w latach 70 wraz z Krzysztofem SP7GIQ wyjechali razem na wakacje na Zachód, aby zarobić na fabryczne transceivery. Na początku lat osiemdziesiątych Mirek wyjechał z Polski i można go było od tego czasu usłyszeć z wielu miejsc na świecie. Przez wiele lat mieszkał w Australii, Singapurze i ponownie w Australii. Zawsze podkreślał swoje polskie pochodzenie i kiedy stało się to ponownie możliwe, używał znaku SP5IXI, który odzyskał. Mimo że ostatnio na stałe mieszkał w Perth w Zachodniej Australii i odwiedzał Polskę raz lub dwa razy w roku, od wielu lat był regularnym członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców. Od chwili odzyskania znaku SP5IXI Mirek próbował zostać członkiem SP DX Clubu. Jednakże sporadyczna aktywność z Polski sprawiła, że zdołał potwierdzić pod znakiem SP5IXI tylko 99 krajów (niestety karty…
15 czerwca do krainy wiecznych DXów odszedł niespodziewanie Wiesław Wysocki SP2DX Postać nietuzinkowa, niezykle zasłużona dla polskiego krótkofalarstwa, człowiek zawsze bardzo aktywny na pasmach, pełen energii, humoru i zdrowego rozsądku. Miał 82 lata.
W godzinach porannych dnia 12 kwietnia 2013 do krainy wiecznych DXów odszedł Mike BazleyVK6HD Mike był krótkofalowcem doskonale znanym DXmanom. Dla wielu polskich stacji był pierwszym korespondentem z Oceanii zaliczonym na 80m i 160m. Jego sygnał praktycznie od lat siedemdziesiątych był zawsze jak radio-latarnia na niskich pasmach. Cześć jego pamięci. Niech odpoczywa w pokoju
Strona 1 z 2

Członkowie SP DX Clubu (losowe zdjęcia z galerii):

Początek strony