20 lat Serwisu SP5EWY

Ryszard SP5EWY, jeden z najbardziej utytułowanych polskich DXmanów, jest nam znany także jako osoba prowadząca Listę Osiągnięć na 9 Pasmach oraz dzięki biuletynowi DX, który prowadzi w każdą niedzielę o godzinie 11:00 czasu lokalnego częstotliwości 3790kHz.

Celem biuletynów jest informowanie o trwających i nadchodzących DXpedycjach, podawanie informacji QSL itd. Obecnie dzięki internetowi posiadamy łatwy dostęp do informacji DXowych i informacji QSL, ale mimo to biuletyny prowadzone przez Ryszarda SP5EWY wciąż cieszą bardzo dużym zainteresowaniem i co niedzielę gromadzą na paśmie liczną grupę krótkofalowców. Nic dziwnego - Ryszard SP5EWY od 20 lat z żelazną konsekwencją prowadzi biuletyny.

 

Pierwsze informacje były przekazane 23 listopada 1986 roku. ta konsekwencja sprawiła, że biuletynu stały się elementem, który na trwałe wpisał się w krajobraz i historię polskiego krótkofalarstwa. Biuletyny prowadzone przez Ryszarda SP5EWY mają także inne znaczenie - integrują środowisko polskich DXmanów.

Dziękujemy za wykonywaną pracę i życzymy Ryszardowi SP5EWY wytrwałości w prowadzeniu biuletynów w kolejnych latach.

Stowarzyszenia SPDXC, jako wyraz podziękowania za wkład pracy i konsekwencję w jej wykonywaniu, przekazało Ryszardowi SPEWY płytę DVD z filmem z DXpedycji FT5XO. Niezależnie Ryszard otrzymał także wyróżnienie "Kwarcowe Serduszko" przyznane przez MK QTC.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Członkowie SP DX Clubu (losowe zdjęcia z galerii):

Początek strony