Zjazd Stowarzyszenia SPDXC

Zjazd SPDXC odbędzie się w terminie 30 września – 2 października. Miejsce: Kobyla Góra, Hotel nad Zalewem (województwo wielkopolskie).

Tegoroczny Zjazd ma charakter sprawozdawczo-wyborczy. Zachęcamy do licznego udziału i wczesnego rezerwowania miejsc.

>> KOMUNIKAT ZJAZDOWY

Ostatnie weryfikacje DXCC w 2016

Tradycją jest, że grudzień jest miesiącem podsumowania osiągnięć w bieżącym roku kalendarzowym. Tak jest również w programie DXCC, Proszę więc o w miarę wczesne przesłanie aplikacji, tak aby dotarły przed świątecznym szczytem na poczcie, bo mogą się opóźnić lub zaginąć. DXCC Card Checker też chce mieć święta, a bardzo lubi je obchodzić... no cóż jest tylko człowiekiem.

Chciałbym zwrócić przy okazji uwagę, że ostatnio nastąpił niezrozumiały nawrót do aplikacji papierowych, droższych i niebezpiecznych dla aplikanta, gdyż musi podać numer karty kredytowej na aplikacji, którą wysyła się pocztą.

Więc proszę o przesyłanie aplikacji online wraz z załączonymi kartami ułożonymi tak jak na wydruku. Proszę również o nie używanie kopert zwrotnych o zbyt dużych rozmiarach w stosunku do liczby przesłanych kart lub użycie dużych pudełek od butów do przesłania kilkudziesięciu kart. W efekcie powoduje to zwiększone opłaty pocztowe ze względu na niestandardowe rozmiary. Być może w urzędzie pocztowym aplikanta nie stosują dopłat, lecz w województwie opolskim dokładnie mierzą przesyłki.

Jednocześnie proszę o nie wysyłanie informacji o zamiarze wysłania aplikacji przed jej wysłaniem. Na aplikację rekordzisty z SP6 czekam już dobre kilka lat. Najlepiej wysłać informację o wysyłce dzień po jej wysłaniu i podać czy jest to przesyłka zwykła czy priorytetowa.

73
Leszek SP6CIK

Wyświetlony 2271 razy

Ostatnio zmieniany wtorek, 22/11/2016

Media

Wiadomości DXNews.com

DX Engineering Radio Blog

Podcasty QSO Today

 • W4IPC_WW0CJ
  Episode 413 -​Connor Black - W4IPC, and CJ Pokowitz -...
 • KD7BBC
  Episode 412 - Richard Bateman - KD7BBCRichard...
 • AF7YQ
  Episode 411 - Eric Anderson - AF7YQEric Anderson,...
 • K1KA
  Episode 410 - Dave Mackey - K1KADave Mackey, K1KA,...
 • KC8VKA
  Episode 409 - Frank Roman - KC8VKAFrank Roman,...
Powrót na górę strony