Ham Radio Friedrichshafen 2017

Krótkofalowcy z Niemiec ja co roku zapraszają do Friedrichshafen na targi Ham Radio. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w terminie 14 – 16 lipca. Jak zwykle będzie tam można spotkać wielu polskich krótkofalowców.

Ham Radio Friedrichshafen to ogromne wydarzenie, największe w Europie. Podczas targów prezentowane są najnowsze techniczne nowinki producentów sprzętu krótkofalarskiego. To także okazja do zaprezentowania krajowych organizacji zrzeszających radioamatorów (od wielu lat swoje stoisko prowadzi Polski Związek Krótkofalowców).

Według zapowiedzi, podczas tegorocznych targów zaprezentuje się ponad 200 wystawców z 30 krajów. Ponadto jak co roku w jednej z hal będzie zorganizowany pchli targ, gdzie jak zawsze będzie można nabyć używany i nowy sprzęt.

Ważnym wydarzeniem będzie spotkanie przygotowane przez IARU R1 Youth Working Group. Poza współzawodnictwem contestowym będzie to okazja do zaprezentowania własnych poglądów i pomysłów.

W 2018 roku w Niemczech odbędzie się krótkofalarska olimpiada WRTC 2018 (World Radiosport Team Championship 2018). Podczas tegorocznego HAM Radio niemieccy krótkofalowcy m.in. zaprezentują sprzęt, który będzie używany podczas WRTC i opowiedzą o sposobach organizacji ora zagadnieniach logistycznych związanych z przyszłorocznym wydarzeniem.

Podczas targów będą miały także miejsce wykład i warsztaty dla nauczycieli, przybliżające tematykę tego, w jakiś sposób zainteresować młodzież zagadnieniami związanymi z elektroniką. Poza tym odbędzie się sesja Contest University, przeznaczona zarówno dla początkujących jak i doświadczonych pasjonatów zawodów. Podczas HAM Radio w pobliskim lesie odbędą się także zawody łowów na lisa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Więcej w tej kategorii:

Zjazd SPDXC 2017

Zjazd Stowarzyszenia SPDXC w 2017 roku. Materiały zjazdowe:

Porządek obrad

Regulamin zebrania

Projekt zmian w Statucie

Wyślij zgłoszenie

Strona internetowa SP DX Clubu w połowie kwietnia 2016 przeszła znaczną reorganizację, związaną z przeniesieniem całej zawartości na nowy system zarządzania treścią. Dołożono wielu starań, aby wszystko działało poprawnie, ale zawsze w takich sytuacjach (przy ograniczonych zasobach osobowych) mogą pojawić się błędy, niedoskonałości i niedociągnięcia.

Jeśli dostrzegłeś jakiś błąd czy usterkę, zgłoś problem za pośrednictwem systemu Help Desk (przycisk "Wyślij zgłoszenie" powyżej). Z góry dziękujemy.

 

Członkowie SP DX Clubu (losowe zdjęcia z galerii):

Początek strony