Zjazd Stowarzyszenia SPDXC

Zjazd SPDXC odbędzie się w terminie 30 września – 2 października. Miejsce: Kobyla Góra, Hotel nad Zalewem (województwo wielkopolskie).

Tegoroczny Zjazd ma charakter sprawozdawczo-wyborczy. Zachęcamy do licznego udziału i wczesnego rezerwowania miejsc.

>> KOMUNIKAT ZJAZDOWY

Po Zjeździe SPDXC - Jarnołtówek 2020

Po Zjeździe SPDXC czyli Stowarzyszenia Miłośnikó w Dalekosiężnych Łączności Radiowych - Jarnołtówek 2020

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami tegoroczny Zjazd SPDXC odbył się w dniach 18-20 września w ośrodku "MAX" w Jarnołtówku. Pięknie położony i bardzo piękny ośrodek spełnił chyba wszystkie oczekiwania uczestników Zjazdu. Na szczególną uwagę zasługuje szczególnie przyjazna krótkofalowcom atmosfera, którą otoczył nas personel ośrodka.

Na sali obrad w chwili otwarcia znajdowało się 35 osób w tym 26 członków SPDXC w związku z tym Zjazd był prawomocny w drugim terminie. W sumie w Zjeździe uczestniczyło ponad 50 uczestników w różnych opcjach obecności.

rezes SPDXC Marek Niedzielski SP7DQR otworzył obrady Zjazdu SPDX Clubu i następnie minutą ciszy uczczono Kolegów którzy na zawsze od nas odeszli: Tomasza Koszałkowskieego SP5NZZ, Andrzeja Cieślika SP9UNX, Mieczysława Lubańskiego SP2WHE, Leszka Fabiańskiego SP3DOI, Leona Kossobudzkiego SP5AFL, Zdzisława Jędrasiaka SQ3A, Henryka Kruszyńskiego SP2BUW, Stefana Kuryłko SP4CLX.
 
Po sprawach proceduralnych Prezes SPDXC zaproponował, aby Prezes PZK Tadeusz Pamięta odznaczył Złotą Odznaką Honorową PZK Kazimierza Drzewieckiego SP2FAX oraz Stanisława Bechera SP7CXV. Odznaki zostały Kolegom przypięte, a obecni pogratulowali Im otrzymania tych najwyższych w Polskim Związku Krótkofalowców odznaczeń.

Metodą typowania numerów na liście obecności przeprowadzono losowanie książek Ryszarda Reicha "Agent Nadajer"; oraz "Wywołanie Ogólner". Dla zaakcentowania 90 rocznicy powstania PZK, Prezes PZK rozdał obecnym okolicznościowe proporczyki.

Przegłosowano wniosek Mirosława Paczochy SP5ENA, który zaproponował wprowadzenie współzawodnictwa 11 pasmowego obejmującego pasma 160, 80, 60, 40, 30, 20, 17, 15, 12, 10 i 6 metrów dla członków SPDX Clubu.
W dalszym ciągu tej części Zjazdu dyskutowano o potrzebie blokowania znakó w zmarłych Kolegów, potrzebie zrzeszania się, o konsultacjach Ustawy Prawo Łączności Elektronicznej w kontekście formy prowadzenia egzaminów.

Na wstępie części prezentacyjnej Zjazdu Prezes SPDXC wręczył Januszowi Węgrzynowi SP9FIH nagrodę DXCC ARRL za przeprowadzenie największej ilości łączności z unikatowymi znakami podczas pracy z Palestyny w ekspedycji E44WE.

Włodzimierz Herej SP6EQZ opowiedział o przygotowaniach do nieodbytej wyprawy na Wyspę Wielkanocną oraz wyjaśnił szczegóły wydawania licencji w Chile.

Kolejną była prezentacja o 3 wyprawie na PJ5 St. Eustatius 2019 z udziałem Janusza Szymańskiego SP6IXF i Włodzimierza Hereja SP6EQZ. Włodek SP6EQZ omówił różne aspekty pracy z tego podmiotu. Prezentował także pliki audio i video z wypraw na PJ5 oraz zdjęcia, w tym o charakterze turystycznym.
W sumie w trzech ekspedycjach "team" przeprowadził prawie 50.000 QSO's.

Z kolei Janusz Węgrzyn SP9FIH przedstawił prezentację z wyprawy na Norfolk, na której został ruwięzionyr1; z powodu Corona wirusa. Podkreślił znaczne koszty wynajęcia pomieszczeń na Norfolk, które wynoszą od 35 do 50 Dolarów Australijskich za dobę. Janusz omówił realia pobytu na wyspie Norfolk w najróżniejszych aspektach, takich jak zaopatrzenie, przyroda, klimat, turystyka, ciekawe obiekty. Janusz SP9FIH podziękował wszystkim za wsparcie finansowe podczas przymusowego przedłużonego pobytu na wyspie Norfolk.

Trzecim i ostatnim prezenterem był Marcin Adamowicz SP5ES, który opowiedział o wyprawie na Norfolk z Jackiem Marczewskim SP5EAQ i Przemkiem Gołęmbowskim SP7VC (VK9NC, VK9NE, VK9NG). Wyprawa była zorganizowana niezależnie od wyprawy Janusza SP9FIH. Opowiedział o najważniejszych momentach w historii wyspy. Przedstawił sprzęt, którym się wyprawa posługiwała oraz graficznie opracowane statystyki zrobionych QSO's.
 
Po przerwie Marcin SP5ES kontynuował swoje prezentacje, tym razem o nieodbytej do końca wyprawie na Bouvet. Przedstawił warunki podróży zaadaptowanym na tą wyprawę rybackim statkiem "Atlantic Tuna".
 

Prezentacje Marcina SP5ES były ostatnim punktem tego zjazdu.

Zjazd odbywał się w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze, był znakomicie zorganizowany przez Radka Chróścickiego SP5ADX wiceprezesa SPDXC i zakończył się ok godz. 16.00.

Na podstawie protokołu obraz Zjazdu SPDX Clubu - Piotr SP2JMR

Wyświetlony 1024 razy

Ostatnio zmieniany środa, 07/10/2020

Media

Wiadomości DXNews.com

DX Engineering Radio Blog

Podcasty QSO Today

 • W4IPC_WW0CJ
  Episode 413 -​Connor Black - W4IPC, and CJ Pokowitz -...
 • KD7BBC
  Episode 412 - Richard Bateman - KD7BBCRichard...
 • AF7YQ
  Episode 411 - Eric Anderson - AF7YQEric Anderson,...
 • K1KA
  Episode 410 - Dave Mackey - K1KADave Mackey, K1KA,...
 • KC8VKA
  Episode 409 - Frank Roman - KC8VKAFrank Roman,...
Powrót na górę strony