Zjazd Stowarzyszenia SPDXC

Zjazd SPDXC odbędzie się w terminie 30 września – 2 października. Miejsce: Kobyla Góra, Hotel nad Zalewem (województwo wielkopolskie).

Tegoroczny Zjazd ma charakter sprawozdawczo-wyborczy. Zachęcamy do licznego udziału i wczesnego rezerwowania miejsc.

>> KOMUNIKAT ZJAZDOWY

Działanie strony i Listy Dyskusyjnej SPDXC

Działanie strony i Listy Dyskusyjnej SPDXC

W ostatnim czasie, co pewnie dało się zauważyć, na stronie internetowej SP DX Clubu nastąpiło nieco zmian i modyfikacji. Dotyczą głównie wyglądu strony oraz - w mniejszym stopniu - zawartości i treści. Jest to związane z aktualizacją oprogramowania, szablonów strony oraz migracją strony na nowy serwer (z serwera w USA na serwer w Holandii). 

Podczas wykonywania takich zmian zdarzają się różne problemy techniczne, jeśli zatem dostrzeżecie jakieś błędy w funkcjonowaniu strony, prosimy o przekazanie informacji.

ednym z niezamierzonych efektów migracji na inny serwer jest bezpowrotna utrata archiwum wiadomości z Listy Dyskusyjnej SPDXC. Niestety to jest strata nieodwracalna. Brak archiwum zauwazyliśmy zbyt późno, aby odwrócić proces migracji. Archiwum będzie się tworzyć od zera - w trybie miesięcznym (podobnie, jak było to na poprzednim serwerze).

Niezależnie od powyższych zmian, wiemy o problemach z docieraniem wiadomości z Listy Dyskusyjnej do adresatów posiadających konta email w domenie wp.pl. Te kłopoty są niezależne od nas i są związane z polityką bezpieczeństwa stosowaną w serwisach WP.pl. Postaramy się wyjaśnić i rozwiązać te problemy, choć to nie jest bezpośrednio zależne od nas. Sytuacja wygląda tak, że wiadomości wysyłane przez wszystkie osoby zapisane bez problemu docierają na Listę. Natomiast problem występuje w drugim kierunku - wiadomości rozsyłane przez Listę oraz wiadomości administracyjne (np. maile z opcją zmiany hasła do opcji Listy) nie docierają do adresatów, którzy mają założone konta w domenie wp.pl.

Jeśli problemów nie uda się usunąć, może wykorzystamy inną możliwość zdefiniowania listy dyskusyjnej (np. na zewnętrznym serwerze typu groups.io lub Google). Decyzję oczywiście podejmie Zarząd SPDXC.

Wyświetlony 1079 razy

Więcej w tej kategorii:

Media

Wiadomości DXNews.com

DX Engineering Radio Blog

Podcasty QSO Today

 • W4IPC_WW0CJ
  Episode 413 -​Connor Black - W4IPC, and CJ Pokowitz -...
 • KD7BBC
  Episode 412 - Richard Bateman - KD7BBCRichard...
 • AF7YQ
  Episode 411 - Eric Anderson - AF7YQEric Anderson,...
 • K1KA
  Episode 410 - Dave Mackey - K1KADave Mackey, K1KA,...
 • KC8VKA
  Episode 409 - Frank Roman - KC8VKAFrank Roman,...
Powrót na górę strony